Ana Sayfa Gündem 18 Milyon Gümrük Kaçağı Hap Yakalandı

18 Milyon Gümrük Kaçağı Hap Yakalandı

-

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan denetimler sonrasında Ambarlı limanında bulunan konteynırlar içerisinde uyuşturucu etkisinin de olduğu belirlenen 18 milyon adet hap bulundu. 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından limanlara yapılan ürün denetimleri devam ederken geçtiğimiz günlerde ilginç bir durum meydana geldi. Bakanlık tarafından yazılı bir açıklama yapılırken durum duyurulmuş oldu. Bu süreç içerisinde Hindistan’dan Tunus’a gitmek üzere yola çıkan konteynırların ilk durağı Ambarlı Limanı oldu. 

Konteynırların içerisinde buzdolabı olduğu tespit edildi. Güvenlik önlemlerinin artırılmasının ardından risk analizine tabi tutulmak istendi. Bu süreç içerisinde x ray cihazından geçirilmesine karar verildi. Ancak yapılan taramalarda şüpheli durumun daha yoğun olmasından dolayı güvenlik görevlilerine haber verildi. Güvenlik görevlileri tarafından yapılan detaylı incelemeler sonrasında şüphelerin doğru çıktığı tespit edildi. Buzdolaplarının arkasında bulunan gizli bölme içerisinde saklanmış kolilerin olduğu tespit edildi. Koliler açıldığı zaman içerisinden Tramadol cinsi ağrı kesici hap olduğu belirlendi. Hapların ağrı kesici olmalarının yanı sıra uyuşturucu etkilerinin de bulunduğu ortaya çıktı. Gümrük muhafaza ekipleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında bu alanda şimdiye kadar gerçekleştirilmiş en büyük operasyonlardan birisi olduğu belirlendi. 

Ele geçirilen hapların piyasa değerine bakıldığı zaman yaklaşık olarak 11 milyon 70 bin lira olduğu açıklandı. Daha önce yapılan incelemelerde başka yollarda nakliyesi sağlanan ilaçlar bulunmuştu. Ancak yapılan son operasyonun görevlilerin dikkatleri sayesinde ortaya çıkarıldığı açıklandı. Takiplerin son sistem araçlarla birlikte yapıldığı özellikle belirtildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,617BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler