Ana Sayfa Gündem Kırmızı Et Satışlarında Aracılar Çıkarılsın

Kırmızı Et Satışlarında Aracılar Çıkarılsın

-

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Genel Başkanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında kırmızı et fiyatlarının son dönemlerdeki yükselişi gündeme getirilirken alınabilecek önlemler üzerine konuşuldu. 

Kırmızı et fiyatları son zamanlarda yükselmeye başladığı için vatandaşların alım gücünü de olumsuz etkilemeye başlamıştı. Bu süreç içerisinde tüketicilerin duruma isyan etmesi bakanlığı harekete geçirdi. Kırmızı et fiyatlarının yükselişi üzerinde çeşitli incelemeler yapılırken fiyatların makul seviyelere çekilmesi için önemli adımlar atılmaya başlandı. Özellikle spekülasyonların kırmızı et fiyatlarını iki katına kadar çıkardığını gündeme getirmeye başlayınca spekülatörlerin devreden çıkarılmasının en mantıklı hareket olacağı konuşuluyor. 

Kırmızı Et Üreticileri Birliği tarafından yapılan açıklamalarda besiden çıkan hayvanların tüketiciye ulaşana kadar pek çok aşamadan geçtiğini gözler önüne serdi. Araya onlarca aracını girmesi sonucunda her aracının bu durumdan kendisine bir pay çıkartmak istediği tespit edildiğinden dolayı et fiyatlarının önlenemez bir şekilde yükseldiğini ortaya koymuş oldu. Üreticiden çıkan hayvanın tüketiciye ulaşana kadar 4-5 el değiştirdiği ve araya giren spekülatörlerin bu durumdan kar sağlamak amacıyla spekülasyonlarla birlikte durumdan pay çıkarmaya çalıştıkları tespit edildi. 

Kırmızı et fiyatlarının normal seviyelere düşürülmesi için bakanlık harekete geçmişken yetkililerden bu konu hakkında uyarı geldi. Gelen son uyarılara göre fiyatların düşmesinin ortadaki aracıların kaldırılmasına bağlı olduğunu dile getirdiler. Aracılarla birlikte elde etmek istedikleri kar ve pay çıkarmak için ortaya attıkları spekülasyonlarda kalkacağından dolayı fiyatların makul seviyelere gerilemesi bekleniyor. Ancak bu aracıların kaldırılmaması halinde fiyatların normal seviyelere dönmesinin mümkün olmadığı dile getirildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,604BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler