ABD Hisseleri Haftayı Düşüşle Tamamladı

ABD Hisseleri Haftayı Düşüşle Tamamladı

ABD hisse senedi piyasaları haftanın son işlem gününde düşüş yaşadı ve haftayı düşüşle tamamladı.ABD Hisse Senedi Piyasaları Geriledi

Açıklanan ABD istihdam verilerinin etkisi haftanın son işlem gününde de devam ederken ABD hisse senedi piyasaları ABD’nin Suriye hamlesinin yarattığı endişenin etkisi ile geriledi. ABD hisse senetleri piyasalarının gerilemesinde Beyaz Saray’ın bankacılık sektöründe düzenleme yapacağına dair raporlarla Finans sektöründeki hisselerin gerilemesi etkisi oldu. Ayrıca ABD hisse senedi piyasaları gerilemesinde Kamu Hizmetleri, Petrol ve Gaz sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi de etkili oldu.

ABD hisse senedi piyasalarının yakından takip edilen gösterge endeksleri arasında yer alan Dow Jones Endeksi haftanın son işlem gününde yükseliş eğilimi gösterirken kapanışa doğru değer kaybetti. ABD’nin önemli şirketlerinin hisselerini kapsayan Dow Jones Endeksi Cuma günü en yüksek 20.726,07 puanı görürken en düşük 20.606,95 puanı gördü. Dow Jones Endeksi haftanın son işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,03 düşüşle 20.656,10 puanda tamamladı.

ABD hisse senetlerinin büyük bir çoğunluğunu kapsayan S&P 500 Endeksi haftanın son işlem gününde Finans sektöründeki hisselerin değer kaybetmesi ile gerilerken gün içerisinde en yüksek 2.363,76 puanı görürken en düşük 2.350,74 puanı gördü. S&P 500 Endeksi haftanın son işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,08 düşüşle 2.355,54 puanda tamamladı.

New York Borsası’nda işlem gören 1532 hisse senedi Cuma günü yükselirken 1657 hisse senedi haftanın son işlem gününü düşüşle tamamladı ve 48 hissenin değeri sabit kaldı.

NASDAQ Borsası’nda işlem gören 1245 hisse senedi Cuma günü değer kazanırken 1230 hisse senedi haftanın son işlem gününde değer kaybetti ve 135 hissenin değeri değişmedi.ABD hisseleri ABD hisse senetleri Dow Jones Endeksi S&P 500 Endeksi hisse senedi NASDAQ Borsası New York Borsası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?