Engelli ve Eski Hükümlülere Destek

0

Engelli ve eski hükümlülerin istihdam edilmesi, topluma kazandırılması için yapılan çalışmalar devlet desteği ile birlikte hız kesmeden devam ediyor. 

Engelli ve eski hükümlülerin topluma kazandırılmaları, hayatlarına normal bir şekilde devam edebilmeleri için devlet tarafından çeşitli destekler veriliyor. Yapılan önemli çağrılar sonrasında bu kişilerin işverenler tarafından belirli kadrolarda işe alınmalarının gereğini bir kez daha ortaya koymuş oldu. Devlet tarafından bu konuda işverenlerin en ince ayrıntısına kadar denetlendiği açıklanmıştı. Bu denetlemeler sonrasında engelli ve eski hükümlülere iş vermeyen işverenlere çeşitli idari para cezalarının kesildiği biliniyor. 

Devlet idari para cezalarını yine aynı amaç üzerinde birleşen engelli ve eski hükümlülere destek vermek için kullandığı için bu süreç içerisinde hazırlanacak projelerinde sonuna kadar desteklendiğini dile getirdi. 12 Haziran tarihinde sona erecek olan başvuru tarihinden önce projelerini getirenlerin en ince ayrıntısına kadar inceleneceği ve özel bir değerlendirmeden geçirileceği özellikle belirtildi. Toplum içerisinde ayrımcılığın yaşanmaması, eski hükümlülerin mecbur bırakılarak tekrar suça teşvik edilmemesi, engelli olan insanların hayata küsmemesi için gerekli olan tüm önlemler alınıyor. Geniş kapsamlı bir komisyon tarafından değerlendirmelerin yapıldığı belirtildi. 

Şimdiye kadar yapılan değerlendirme toplantılarının tamamında 183 proje kabul edildi. Projelerin hayata geçmesi ve işlevsel olması için devletin bütçesinden şimdiye kadar 8 milyon liralık kaynak ayrıldığı da özellikle belirtildi. Bu sayede engelli ve eski hükümlülere yönelik çirkin bakış açılarının değiştirilmesi ve işsizlik sorununun önüne geçilmesi planlanıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın