Sigorta Şirketlerinin Oyununa Dikkat Edin

0

Sigorta şirketleri tarafından tavan fiyat uygulamasının getirilmesi sonrasında artık poliçe bedellerinin tek çekim olarak alınması planlanırken vatandaşlar bu oyun konusunda uyarıldı. 

Bugünden itibaren hayata geçen trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasının çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirdiği açıklandı. Bunun ardından Tüketiciler Derneği Başkanı Levent Küçük konu hakkında vatandaşları uyaran önemli açıklamalar yaptı. Tavan fiyat uygulaması ile birlikte artık iyi kötü sürücüler arasındaki ayrımın daha net bir şekilde yapılması planlanıyor. Daha önceki dönemlerde trafik sigortası ödemelerinde 3 4 taksite kadar ödemeler rahatlıkla yapılabiliyordu. Yeni sistemin gelmesi ile birlikte sigorta şirketlerinin farklı oyunlar peşinde oldukları açıklandı. 

Sigorta şirketlerinin kendi aralarında yaptıkları anlaşma sonrasında artık poliçe ödemelerini vatandaşlardan tek çekim almaya başladıkları belirlendi. Bu durum araç sürücüleri tarafından yoğun bir şekilde şikayet edilince konuyla ilgili oyunda ortaya çıkmış oldu. Ancak bazı sigorta şirketleri yapmış oldukları yazılı açıklamalar sonrasında eski sistemde olduğu gibi taksitli bir şekilde ödeme imkanı sunmaya devam ettiklerini açıkladılar. 

Serbest tarife döneminde ortaya konulan zamlardan dolayı mağduriyet yaşayan araç sahipleri trafik sigorta primlerinde tavan fiyat uygulaması sonrasında derin bir nefes alırken çok geçmeden yeni bir mağduriyet yaşadıkları öğrenildi. Bu konuda sigorta şirketlerinin gerekli mercilere şikayet edilebileceği açıklandı. Tüketicilerin tek çekim ile ödeme güçlerinin zorlandığı tespit edildi. Bu durumda gerekli önlemlerin alınması konusunda uyarılar yapıldı. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın