Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yapmış olduğu açıklamaların ardından Antalya’ya gelen Hintli sayısında son zamanlarda artış yaşandığı belirtildi. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında son zamanlarda Antalya’nın Alanya ilçesine gelen Hintli sayısının giderek arttığı ifade edildi. Hintlilerin Türkiye’ye gelme sebeplerinin evlilik olduğu öğrenildi. Çeşitli törenlerle evlenen Hintlilerin Antalya’da kendi geleneklerine göre törenlerle evlendikleri açıklandı. Hindistan’dan gelen turist sayısının artması ile birlikte bakanlık tarafından yeni bir düzenleme yapıldı. Bu düzenleme sonrasında ekim ayında 250 kadar Hint seyahat temsilcisinin Muğla’ya davet edilmesi ve burada bir görüşmenin yapılması planlanıyor. 

Hintlilerin zengin bir kültüre sahip oldukları kadar zengin bir ekonomiye de sahip oldukları tespit edildiği için Türkiye tarafından bu durumun kaybedilmek istenmediği ortaya çıktı. 18 milyon hintlinin Avrupa düzeyinde bir harcama kapasitelerinin olduğu tespit edildiğinden dolayı gidecek memleket arayışı içerisinde oldukları öğrenildi. Türkiye’nin gerekli destekleri sağlamasının ardından ekonomiye de büyük katkı sağlamaları bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Turizm haftası açılış töreninde konuşan Nabi Avcı konu hakkında bazı değerlendirmelerin yapıldığı ve görüşmelerin yakında başlatılacağına işaret etti. 

Türkiye’nin son iki yıldır turizm alanında yaşamış olduğu sıkıntıların yanı sıra yaklaşık 15 yıldır  büyük bir gelişim sağladığına işaret etti. Düğün turizminin son yıllarda oldukça geliştiği açıklanırken özellikle farklı tören ve gösterişli düğünlerden hoşlanan Hintlilerin son zamanlarda  düğünlerini yapmak için Türkiye’yi tercih ettikleri ve bunun ardından ülke ekonomisine katkı sağladıkları tespit edildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın