Emekli promosyonları mayıs ayında tamamlanacakken yapılan yeni düzenlemeler sonrasında bu ay tamamlanmasına karar verildi. 

Yaklaşık 11.5 milyon emeklinin bulunduğu tespit edilmişken bu süreç içerisinde bankalar tarafından emeklilere promosyon verilmesine karar verilmişti. Geçtiğimiz yıldan bu yana bankalar tarafından verilecek emekli promosyonları çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Bunun ardından bankalara gözler çevrilmiş promosyonların ne zaman verileceği merak konusu haline gelmişti. Hükümet tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında yeni yılla birlikte çalışmalar başlatıldı. Mart ayında emeklilerin ödemeleri başlatılmıştı. Emeklilere kimlik numaralarının son hanesine göre ödeme yapılmasına karar verildiği için mayıs ayında son ödemeler yapılacaktı. 

Hükümet tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında mayıs ayında son ödemelerin yapılması beklenirken bu ay ödemelerin tamamlanması bekleniyor. Nisan ayı sonuna kadar kalan ödemelerinde tamamlanması bekleniyor. Emeklilerin promosyon alabilmeleri için kimlikleri ile bankalara başvuru yapmaları 3 yıllık süreç içerisinde maaşlarını anlaşacakları bankadan alacakları yönünde taahhüt vermeleri bekleniyor. Başvuru işlemi bu şekilde kolaylıkla tamamlanmış olacak. Ödemelerin emeklilerin banka hesaplarına tek seferde yatırılarak gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

3 aylık periyotta ödeme yapan bankaların ödeme takviminde bazı oynamalar yaptıkları tespit edildi. Nisan ayında ödemelerin yapılması planlanıyor. Bankalar yarışı daha fazla hareketlendirmek için kampanyaları da çeşitlendirdiğini açıkladılar. Otomatik ödeme talimatı veren vatandaşlara 50 liralık ekstra ödeme yapılacağı açıklandı. Kampanyaların bu dönemde biraz daha artması ve müşterilerin kendi bünyelerine çekilmesi için verilen uğraşların artması bekleniyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın