200 eşeğinden elde ettiği sütleri sağarak günde 6 bin lira kazanan adamın fikri ve iş durumu görenleri büyük şaşkınlığa sürüklüyor. 

Konya’nın Akşehir ilçesinde yaşayan Fevzi Taşçı isimli bir adam görenleri çok şaşırtacak yeni bir sektöre adım atarak dudak uçuklatan paralar kazanıyor. Daha önce televizyonda ve internette duymuş olduğu çeşitli iş fikirlerinden yola çıkarak harekete geçen adam kendisine bir eşek çiftliği kurmaya karar verdi. 

Bu fikrini etrafındakiler ile paylaşan adamın ilk zamanlar destek görmediği, hatta tepki çektiği ifade edilmişti. Ancak bunun ardından fikrini harekete geçirmek için çalışmalara başlayan adam uygun bir yer bulabilmek için arayışa geçti. Eşeklerin bakımı ve iş koluna nasıl destek vereceği konusunda gerekli araştırmalara yaparken ardından eşek satın almaya karar verdi. İlk olarak birikimleri doğrultusunda 10 adet eşek satın aldı. Sonrasında bakımlarını gerçekleştirirken eline geçen para ile yeni eşekler satın almaya başladı. Şimdilerde bakıldığı zaman 200 adet eşeğin olduğu büyük bir eşek çiftliği haline geldiği tespit edildi. Tüm bunların ardından çiftliğin tüm masrafları için 80 bin liralık masraf ettiği belirlendi. 

Masraflarını karşılamayı beklerken eşek sütüne olan ilginin fazla olmasından dolayı pek çok firma tarafından ilgi görmeye başladı. Özellikle kozmetik firmaları tarafından ilgi gördüğü için yüksek fiyatlara sütün litresini satmaya başladı. Litresini 120 liradan sattığı düşünüldüğü zaman günlük 50 litre kadar süt elde edildiğinden dolayı günlük ortalama 6 bin lira kazandığı belirlendi. Bu yeni iş kolundan dolayı işleri büyütmeyi hedeflediği öğrenildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın