Gündem Alman Otomobil Devine İkinci Şok

Alman Otomobil Devine İkinci Şok

Son Güncelleme:

Alman otomobil devi olarak bilinen Volkwagen’e Amerika tarafından 2.8 milyar dolar civarında ceza verildiği açıklandı. 

Son dönemlerde çeşitli skandallarla gündeme gelen Alman otomobil devi olarak anılan Volkswagen’e ikinci büyük şokun gündeme getirildiği öğrenildi. Emisyon problemi dolayısı ile binlerce aracını geri çağırmak zorunda kalan şirkete daha öncede milyar dolarlarca para cezasının kesildiği açıklanmıştı. Ancak kesilen cezaların ardı arkası bir türlü bitmiyor. Son olarak ünlü otomobil şirketine yeni bir cezanın daha kesildiği açıklandı. 

Alman otomobil devi Amerika’da bulunan emisyon bölge müdürlüğü için yeni bir cezaya daha mahkum bırakıldığını açıkladı. Emisyon sistemlerinde yapılan sahtecilikten dolayı çevrenin olması gerekenden kat ve kat daha fazla kirletildiği, bu durumun insan ve çevre sağlığını bozduğu, araçlara da zaman içerisinde zarar verdiği tespit edilmişti. Bu durumda bir süredir üzerinde yapılan değerlendirmeler sonrasında ABD tarafından konunun cezalandırılması gerektiğine karar verildi. Araç firmasının özellikle dizel motora sahip olan araçlarında yanıltıcı birtakım yazılımların kullanıldığı tüm kamuoyu ile yapılan incelemeler sonrasında paylaşılmıştı. Bunun ardından ABD tarafından verilen karar sonrasında şirkete 2.8 milyar dolar civarında bir para cezasının kesilmesine karar verildi. 

ABD hükümeti tarafından daha önce kararlaştırılan ancak henüz onaylanmamış olan 4.3 milyar dolarlık cezanın ödenmesi için onama işlemleri de tamamlandı. Emisyon sistemlerinde yapılan durumun son zamanlarda sahtekarlık olarak değerlendirilmesi de dikkatlerden kaçmadı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,130BeğenenlerBeğen
7,254TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler