Amerikan Başkanı Donald Trump son açıklamasında doları yükseltmeyi hedeflediğini bir kez daha gözler önüne sererken yeni vergi reformu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

ABD Başkanı Donald Trump yapmış olduğu reformlara her geçen gün bir yenisini daha eklediğini dile getirdi. Amerikan basınında çıkan haberler doğrultusunda uzun zamandır gündeme getirilmiş olan vergi reformu hakkında konuştu. Gelecek hafta içerisinde vergi reformları hakkında merakla beklenen adımları atmayı planladıklarını dile getirdi. Bu durum şimdiden piyasaların hareketlenmesine yol açtı. 

Vergi reformu ile ne gibi değişikliklerin yaşanacağı şimdiden merak konusu haline gelirken öncelikli olarak vergi ödeme sisteminde yaşanan aksaklıkların tamamının ortadan kaldırılması planlanıyor. Hem büyük firmaların hem de bireysel olarak kişilerin ödemekte zorlandıkları vergiler için rahat bir nefes almaları için uzun zamandır üzerinde çalışma yapıldığı açıklandı. Daha önce ABD Başkanı Donald Trump tarafından getirilen çeşitli yeniliklerin ve düzenlemelerin ABD ekonomisine katkı sağladığı tespit edilmişti. Uzun zaman önce vergi reformunun da gerçekleştirileceği konusunda açıklamalar yapılmıştı. Yapılan açıklamaların ardından nasıl değişikliklerin gerçekleştirileceği konusunda çeşitli fikirler ortaya atılmıştı. 

Geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir programda vergi reformu hakkında net açıklamalar yaptı. Reformun üzerinde çalışıldığı ve ayrıntıların belirlendiğini dile getirirken büyük ihtimalle Çarşamba günü reformun detaylarının vatandaşlar ve kamuoyu ile paylaşılacağını açıkladı. Yapılacak reform sonrasında hem kurumların hem de bireylerin büyük bir vergi indirimi ile karşı karşıya kalacakları konuşuluyor. Vergi reformunun açıklanmasının ardından piyasalara olan etkisinin olumlu olacağı ve doların bu durumdan etkilenerek hızla yükseleceği tespit edildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın