Advert Advert Advert

Borsada Tarihi Zirve

Borsada Tarihi Zirve
Borsada Tarihi Zirve -

Haftanın ilk işlem gününde sert yükselen BİST 100 Endeksi tüm zamanların zirvesine yerleşti. Pazartesi gününü BİST 100 Endeksi yüzde 1,49 artışla tamamladı. Ayrıntılar Haberimizde!

Borsada Tarihi Yükseliş ve Kapanış

Geçen hafta iyi bir performans sergileyerek yatırımcısına kazandıran Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın açılış gününde sert yükseldi. Türkiye hisse senedi piyasaları sakinleşen faiz ve döviz kurlarının pozitif etkisinin de katkısıyla haftanın ilk işlem gününde sert yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve rekor kapanışa imza attı. Borsanın yükselmesinde Leasing ve Faktöring, Basit Metaller ve Nakliye sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kazanması etkili oldu.

Borsa İstanbul’da haftanın ilk işlem gününde sert yükselen BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 93.802,81 puanı görürken en düşük 92.770,72 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın ilk işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 1,49 artışla 93.802,81 puanda tamamlayarak tüm zamanların rekor kapanışını gerçekleştirdi. Ayrıca Pazartesi günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 4,9 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Pazartesi günü Bankacılık Endeksi yüzde 1,17 ve Holding Endeksi yüzde 1,48 değer kazandı. Haftanın ilk işlem gününde %3,76 değer kazanan Nakliye Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi oldu ve Pazartesi günü değer kaybeden sektör endeksi olmadı.

Borsa İstanbul’da işlem gören 258 hisse senedi haftanın ilk işlem gününde yükselirken 82 hisse senedi Pazartesi günü değer kaybetti ve 66 hissenin değeri sabit kaldı.

İstanbul Borsası’nda BİST 100 altında işlem gören Koza Madencilik haftanın ilk günü yüzde 6,48 yükselişle günün en iyi performansını sergileyen şirket hissesi olurken Pazartesi günü yüzde 2,27 düşüş yaşayan İhlas Holding A.Ş. günün en kötü performansını sergileyen hisse oldu.

Borsa Borsa İstanbul hisse senedi BİST 100 BİST 100 Endeksi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!