Borajet bir süreliğine faaliyetlerin durdurma kararı aldığını açıklamıştı. Bunun ardından ikinci kez yapılan bir açıklama sonrasında 400 çalışanın işten çıkarılacağı belirtildi.

Önemli havayolu şirketlerinden birisi olan Borajet 80 ilde verdiği faaliyetlerin ardından bölgesel ve tek bir şirket olabilme özelliğini taşıyordu. Ancak son zamanlarda şirketin uçuş sefer sayılarını azalttıkları gözlerden kaçmadı. Bunun ardından yeni bir düzenlemeye gidildiği ifade edildi. Şirket tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaların ardından bir süreliğine tüm uçuş faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını belirtmeleri büyük şaşkınlığa neden oldu. 

Alınan bu kararın ilerleyen zamanlarda üçüncü havalimanının açılması ile birlikte son bulacağı ifade edildi. Şirketin uçuş faaliyetlerini daha fazla geliştirmesi, bu süreç içerisinde arızalı ve eksik parçalı olan uçaklarının elden geçirilmesi ve daha farklı bir konseptle yenilenmiş bir şekilde tekrar uçuş seferleri ile dönmeleri için özel bir karar olduğu tespit edildi. Şirketin 10 yolcu uçağının bulunduğu belirlenmişti. Bu uçakların 6 adetinin yedek parça beklediği için beklenen sıklıkta uçuşlara çıkamadığı öğrenildi. Bu süreç içerisinde uçakların kiralama şirketlerine teslim edilmesi ve sonrasında uçakların kalan borçlarının ödenip tamamen uçuşa hazır bir hale getirilmesinin beklendiği ifade edildi. 

Şirket toplam 550 çalışanı ile toplantı yaptığını açıkladı. Yapılan toplantıda 400 çalışanın işten çıkarılacağı açıklandı. Ancak işten çıkarılan kişilerin gerekli haklarının ve tazminatının ödeneceği özellikle belirlendi. Hava taksi olarak devam etmesine karar verildi. Kabin memurları, pilot ve genel müdürlüklerde çalışan 400 kişinin işten çıkarılması beklenirken bu sürecin hızlı bir şekilde gerçekleştirileceği öğrenildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın