Ana SayfaSigortaİşsizlik Sigortası Fonu’ndan 17 Milyar Lira Ödeme!

İşsizlik Sigortası Fonu’ndan 17 Milyar Lira Ödeme!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İşsizlik Sigortası Fonunun önümüzdeki 2018 yılında 130 milyar 470 milyon liralık büyüklüğe ulaşacağı tahmin ediliyor. Tahmin gerçekleştiği takdirde fonun büyüklüğünün 2018 yılında Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın yüzde 3.8 oranına ulaşması bekleniyor.

2017 Yılı Tahmini 116 Milyar Lira

2018 Yılı Programı’nda yer verilen bilgiler arasında İşsizlik Sigortası Fonu’nun önümüzdeki yıl ulaşması beklenen rakamlar da bulunuyordu. Yer verilen bilgilere göre 2017 yılının sonunda İşsizlik Sigortası Fonu’nun toplam büyüklüğünün 26 milyar 682 milyon lira gelir sağlaması, 13 milyar 841 milyon lira da gelirinin olması ve 116 milyar 49 milyon liraya ulaşacağı tahmin ediliyor.

2018 Yılı Tahmini 130 Milyar Lira                                                                                               

Bahsi geçen rakamın 2018 yılında 24 milyar 408 milyon lira gelir elde edileceği, 13 milyar 987 milyon lira gelirin sonucunda Esnaf Ahilik Sandığı da dahil olmak üzere toplam büyüklüğünün 130 milyar 470 milyon liraya erişmesi bekleniyor. Bu tahminlerin gerçekleşmesi ile birlikte İşsizlik Sigortası Fonu’nun GSYH olarak bilinen Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın yüzde 3.8 gibi bir oranına ulaşması bekleniyor.

Her Yıl 10 Milyar Lira Büyüme

2002 yılının mart ayında uygulanmaya başlanan İşsizlik Sigortası Fonu’na başvuran kişi sayısı 2017 yılının eylül ayının sonu itibariyle 8 milyon 849 bin 220 oldu. İŞKUR’un yaptığı değerlendirmelerden sonra başvuru sahiplerine yapılan ödemeler 17 milyar 518 milyon 579 bin 747 lira olurken, İŞKUR 5 milyon 647 bin kişiye işsizlik sigortası ödemesi yaptı. 

Hayata geçirildiği yıldan bu yana yıllık olarak ortalama 10 milyar lira büyüme kaydeden İşsizlik Sigortası Fonu’nun 2017 yılının sonu itibariyle 116 milyar Türk Lirası’na ulaşması ön görülüyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.