Enerji Bakanlığı, 30 Personel Alımı Yapacak! Başvurular 22 Ocakta Başlıyor!

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 2 farklı kadrosunda görevlendirmek üzere kamu personel alımları yapacak.

Bakanlığın personel alımlarında KPSS şartı bulunup, avukat kadrosu için 10, uzman yardımcı kadrosu için ise 20 kamu personeli alımı yapılacak.

Avukat Alım Detayları

Başvuru yapacakların Hukuk Fakültesinden ya da buna denk yükseköğretimlerden mezun olmaları, başvuru yapılacak son gün Avukatlık Ruhsatnamesinin alınmış olması, KPSS’nin ilgili puan türünde en az 75 alınmış olunması istenmektedir.

Enerji Bakanlığı avukat alım başvuruları 22 Ocak’ta başlayacak olup, 2 Şubat 2018 tarihinde de sona erecektir. Başvurular ya online olarak ya da bakanlığında binasından şahsen olarak yapılacaktır. Online başvuru yapmak isteyenlerin www.enerji.gov.tr adresine giriş yapmaları ve başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları istenmektedir.

Uzman Yardımcısı Alım Detayları

Uzman Yardımcısı alımlarında da yine KPSS’nin ilgili alanlarından en az 75 puan alınmış olunması ve en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin bölümlerinden mezun olunmuş olması istenmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk İş İlanları: 2022 Haziran

Uzman yardımcısı alımlarında aranan bir diğer kriter ise yaştır. Adayların yaşlarının uzman yardımcısı sınavının yapılacağı gün 35 yaşlarının doldurmamış olmaları istenmektedir. Erkek adayların ise askerlik görevlerini yerine getirmiş olmaları, tüm adayların görevlerini yapmak için herhangi bir engellerinin olmaması istenmektedir.

Uzman yardımcısı alımlarında da başvurular 22 Ocakta başlayacak olup, son başvuru tarihi 2 Şubattır.

Yayınlanan iş ilanları ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için haberin sonunda verdiğimiz bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

https://www.kamupersoneli.net/images/upload/umzan.pdf

https://www.kamupersoneli.net/images/upload/umzan.pdf

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.