Ana SayfaDiğer İş İlanlarıEnerji Bakanlığı, 30 Personel Alımı Yapacak! Başvurular 22 Ocakta Başlıyor!

Enerji Bakanlığı, 30 Personel Alımı Yapacak! Başvurular 22 Ocakta Başlıyor!

-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 2 farklı kadrosunda görevlendirmek üzere kamu personel alımları yapacak.

Bakanlığın personel alımlarında KPSS şartı bulunup, avukat kadrosu için 10, uzman yardımcı kadrosu için ise 20 kamu personeli alımı yapılacak.

Avukat Alım Detayları

Başvuru yapacakların Hukuk Fakültesinden ya da buna denk yükseköğretimlerden mezun olmaları, başvuru yapılacak son gün Avukatlık Ruhsatnamesinin alınmış olması, KPSS’nin ilgili puan türünde en az 75 alınmış olunması istenmektedir.

Enerji Bakanlığı avukat alım başvuruları 22 Ocak’ta başlayacak olup, 2 Şubat 2018 tarihinde de sona erecektir. Başvurular ya online olarak ya da bakanlığında binasından şahsen olarak yapılacaktır. Online başvuru yapmak isteyenlerin www.enerji.gov.tr adresine giriş yapmaları ve başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları istenmektedir.

Uzman Yardımcısı Alım Detayları

Uzman Yardımcısı alımlarında da yine KPSS’nin ilgili alanlarından en az 75 puan alınmış olunması ve en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin bölümlerinden mezun olunmuş olması istenmektedir.

Uzman yardımcısı alımlarında aranan bir diğer kriter ise yaştır. Adayların yaşlarının uzman yardımcısı sınavının yapılacağı gün 35 yaşlarının doldurmamış olmaları istenmektedir. Erkek adayların ise askerlik görevlerini yerine getirmiş olmaları, tüm adayların görevlerini yapmak için herhangi bir engellerinin olmaması istenmektedir.

Uzman yardımcısı alımlarında da başvurular 22 Ocakta başlayacak olup, son başvuru tarihi 2 Şubattır.

Yayınlanan iş ilanları ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için haberin sonunda verdiğimiz bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

https://www.kamupersoneli.net/images/upload/umzan.pdf

https://www.kamupersoneli.net/images/upload/umzan.pdf

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler