Ana SayfaSigortaTrafik Sigortasına Kusur İndirimi

Trafik Sigortasına Kusur İndirimi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek son dönemde prim bedellerinin yüksekliği nedeniyle tartışmalara neden olan zorunlu trafik sigortası sorunun çözümüne yönelik gerekli adımların atıldığını ve yasal düzenlemenin tamamlandığını açıkladı. Şimşek 2011 yılında yasadan çıkartılan kusur indiriminin tekrar uygulamaya alınacağını, bunun da sigorta şirketlerini epey rahatlatacağını söyleyen Şimşek, böylece taşıt sahiplerinin de uygun fiyatlarla zorunlu trafik sigortası yaptırabileceğini sözlerine ekledi. 

VATANDAŞLARIN TEPKİSİNİ ÇEKİYOR

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarının, hem araç sahipleri için hemde sigorta şirketleri için uygun miktarda olması gerektiğini, sistemin ancak böyle kendini yürütebileceğini söyleyen Şimşek, primlerin ödenebilir seviyede olması gerek, aynı zamanda da tazminattan sorumlu sigorta şirketinin de bu yükümlülüğü karşılayacak gücü  olabilmelidir, dedi. Son dönemde prim fiyatları artış gösteren zorunlu trafik sigortalarına vatandaşların tepki göstermesi üzerine konunun çözümüne ilişkin bir çalışma yaptıklarını belirten Şimşek, zorunlu trafik sigortası ve kaskonun birleştirilmesi talebinin de mümkün olmadığını iletti. 

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI ZARARLARI KARŞILIYOR

Zorunlu trafik sigortası, araç sahiplerinin sebep oldukları kazalarda zarar gören üçüncü şahısların kayıplarını karşılamakta. Kasko ise araç sahibinin kendi malını koruyan bir sigorta, diyen Şimşek her iki sigortanın kapsamının bir birlerinden farklı olduğunun altını çizdi. 
Yapılan yeni düzenleme ile Yargıtay’ın 2011 yılında kaldırdığı  kusur indirimi uygulaması tekrar hayata geçirilecek.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...