Ana SayfaSigortaTrafik Sigortasına Kusur İndirimi

Trafik Sigortasına Kusur İndirimi
T

-

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek son dönemde prim bedellerinin yüksekliği nedeniyle tartışmalara neden olan zorunlu trafik sigortası sorunun çözümüne yönelik gerekli adımların atıldığını ve yasal düzenlemenin tamamlandığını açıkladı. Şimşek 2011 yılında yasadan çıkartılan kusur indiriminin tekrar uygulamaya alınacağını, bunun da sigorta şirketlerini epey rahatlatacağını söyleyen Şimşek, böylece taşıt sahiplerinin de uygun fiyatlarla zorunlu trafik sigortası yaptırabileceğini sözlerine ekledi. 

VATANDAŞLARIN TEPKİSİNİ ÇEKİYOR

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarının, hem araç sahipleri için hemde sigorta şirketleri için uygun miktarda olması gerektiğini, sistemin ancak böyle kendini yürütebileceğini söyleyen Şimşek, primlerin ödenebilir seviyede olması gerek, aynı zamanda da tazminattan sorumlu sigorta şirketinin de bu yükümlülüğü karşılayacak gücü  olabilmelidir, dedi. Son dönemde prim fiyatları artış gösteren zorunlu trafik sigortalarına vatandaşların tepki göstermesi üzerine konunun çözümüne ilişkin bir çalışma yaptıklarını belirten Şimşek, zorunlu trafik sigortası ve kaskonun birleştirilmesi talebinin de mümkün olmadığını iletti. 

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI ZARARLARI KARŞILIYOR

Zorunlu trafik sigortası, araç sahiplerinin sebep oldukları kazalarda zarar gören üçüncü şahısların kayıplarını karşılamakta. Kasko ise araç sahibinin kendi malını koruyan bir sigorta, diyen Şimşek her iki sigortanın kapsamının bir birlerinden farklı olduğunun altını çizdi. 
Yapılan yeni düzenleme ile Yargıtay’ın 2011 yılında kaldırdığı  kusur indirimi uygulaması tekrar hayata geçirilecek.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol