Ekonomide Reformlar Başlıyor!

0

Referandum sonrasında söz verildiği ve planlandığı gibi yeni hükümet modelinin hayata geçirilmesi için çalışmaların tamamlandığı açıklandı. Böylece ekonomik anlamda reformların başlayacağı belirtildi. 

Çok tartışılan referandum sürecinin ardından evet yanıtının alınması ile birlikte yeni kararların hayata geçirilmesi planlanıyordu. Bu süreç içerisinde ekonomik reformların yapılacağı ve ekonomide yeni bir döneme geçileceği belirtilmişti. Referandum sonuçlarının olumlu olmasının ardından hükümetin harekete geçmesi planlanıyor. Türkiye’nin ekonomik anlamda kalkınması, refah seviyesinin artması için reformların gerçekleştirilmesi planlanıyor. Özellikle işsizlik, enflasyon ve faiz oranlarının çok yüksek olduğu düşünüldüğü zaman öncelikli olarak bunlara müdahale edilmesi planlanıyor. Yıl sonuna kadar enflasyon, işsizlik ve faiz verilerinin tek haneye tekrar düşürülmesi için çalışmaların yapılacağı açıklanmış oldu. 

Bu yıl ekonomik anlamda vatandaşlara destek olmak ve maddi açıdan zorlamamak için kamu ürünlerine herhangi bir zammın söz konusu olmadığı öğrenildi. Varlık fonuna verilecek ağırlık sonrasında hem ucuz hem de uzun vadeli kredinin sağlanması için harekete geçileceği açıklandı. Ekonomik anlamda yeni bir dönemin başlatılması için bu süreç içerisinde bazı adımların atılmasına karar verildi. Öncelikli olarak bakanlıkların, ekonomik konsey ve kurumların başarılı çalışmalar yürütmesi açısından yeniden yapılandırılması planlanıyor. 

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Büyük projelerin yakından yürütülmesi için takip sisteminin kurulmasına karar verildi. Özellikle reformları yakından takip edip olumsuz bir durumda müdahale edebilmek için saha çalışmaları artırılacak. Piyasanın tekrar canlandırılması için bankalar tarafından banka senedi çalışmasının hayata geçirileceği öğrenildi. Ekonomiyi yakından ilgilendiren bakanlıkların yeniden yapılandırılmasına karar verildi. Ekonomiyi yakından ilgilendiren istihdam hedeflerinin ise ara vermeden devam edeceği belirtildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın