Ana SayfaGündemDomates Fiyatlarında Şok Değişiklik

Domates Fiyatlarında Şok Değişiklik

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bir süredir çeşitli tartışmalara neden olan domates fiyatlarının birden dibe vurması büyük şaşkınlığa neden olurken tüketicilerin bu durumdan son derece memnun oldukları belirlendi. 

Pazar ve market tezgahlarında el yakan fiyatı ile dikkat çeken domates tüketicilerin uzun bir süre alım gücünü olumsuz etkilemiş bu durum çeşitli tartışmalara da neden olmuştu. Domates cenneti olarak ifade edilen Mersin’in Erdemli ilçesinde geçtiğimiz hafta domates fiyatlarının 4 lira olduğu açıklanmıştı. Bunun ardından fiyatların bir iki hafta içerisinde havaların ısınması ile birlikte düşeceği yönünde açıklamalar yapılmıştı. Yeni ürünlerin hasat edilmesi sonrasında domates fiyatları birden dibe vurdu. Domatesin kalitesi ve cinsine göre kilosunun 50 kuruş ile 1.5 lira arasında değiştiği ifade edildi. 

Tüketiciler bu düşüşten dolayı memnun olduklarını dile getirdikleri gibi üreticilerin bu ani düşüş sonrasında bazı endişeler yaşadıkları belirlendi. Ancak Mersin’in Erdemli ilçesinde üretilen domateslerin kilo fiyatları dibe vurmasına rağmen İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük illerde fiyatların hala yüksek olması üreticilerin duruma tepki göstermesine neden oldu. Konu hakkında yetkililer tarafından bir açıklama yapılırken yeni bir sistem belirlenmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Tüketiciyi mağdur etmeyecek yeni bir sistemin varlığı gerekli olarak görüldü. 

Bu yıl ürün hasatlarının gecikmeli olarak gerçekleştirildiği ifade edilirken fiyatların yüksekliği buna bağlandı. Suni fiyat artışları ve spekülasyonlarında pazarlarda el yaktığına dikkat çeken üreticiler konu hakkında yetkili isimlerden hem kendilerinin hem de üreticilerin mağdur olmamaları adına bir destek beklediklerini ifade ettiler. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.