Ana SayfaGündemEkim-Kasım Döneminde Kaç Memur Alımı Yapılacak?

Ekim-Kasım Döneminde Kaç Memur Alımı Yapılacak?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kamu kurumları düğmeye bastı, uzun zamandır merakla beklenen memur alımı için gözler Ekim ve Kasım aylarını gösteriyor. Bu dönem içerisinde KPSS şartı olan ve olmayan yaklaşık 30 bin kişilik kamu personeli alımı gerçekleştirilecek.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Kamu kurumları, açtıkları memur kadroları için farklı nitelikler ve özelliklerde personel talebinde bulunabiliyor. Bununla birlikte tüm kamu personel alım ilanları için ortak olarak sunulan şartlar arasında T.C. vatandaşı olmak yer alırken, aynı zamanda kamu haklarından mahrum olmamak da tüm kurumlar tarafından aranan nitelikler arasında yer alıyor.

Görev yapımına engel teşkil etmeyen bir sağlık sorununa sahip olunmamasını da önemseyen kurumlar, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması için temiz çıkılmasını, askerliğin yapılmış olmasını, muaf olunmasını ya da tecilli olunmasını talep ediyor. Kamu kurumları, aynı zamanda 657 sayılı DMK’nın 48. Maddesinde belirtilen şartların da sağlanmış olmasını talep ediyor.

KPSS A ile Memur Alımı Yapacak Kurumlar

Başvuruları 31 Ekim’e kadar devam eden Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK için 25 adet personel alımı gerçekleştirirken, 30 Ekim son başvuru tarihli olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 20 kişilik personel alımı yapacak. Bugün son başvuru günü olan Ekonomi Bakanlığı’na 30 kişilik kontejyan bulunur iken, 31 Ekim tarihine kadar Dışişleri Bakanlığı’na başvuru yapan adaylar arasından 30 kişilik istihdam yaratılacak. Avrupa Birliği Bakanlığı ise 3 Kasım tarihine kadar başvuru yapan memur adayları arasından 12 kişilik istihdam yaratacak.

KPSS B ile Memur Alımı Yapacak Kurumlar

Başvurusu 15 Kasım’da başlayıp, 24 Kasım’a kadar devam edecek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 13 kişilik personel alımı gerçekleştirecek. 30 Ekim son başvuru tarihi olan TBMM ise 214 adet personel alımı yapacak.

Bu hafta içerisinde ilk başvurularını almaya başlayan ve 5 Kasım’a kadar memur adaylarının kamu personeli iş başvurusu yapmasını bekleyecek olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı toplamda 425 kişiye istihdam sağlayacak iken, Orman Genel Müdürlüğü, 1 Kasım – 15 Kasım tarihleri arasında 125 kişilik, 6 Kasım – 17 Kasım tarihleri arasında 532 kişilik istihdam sağlayacak.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.