Ana SayfaGündemEkim-Kasım Döneminde Kaç Memur Alımı Yapılacak?

Ekim-Kasım Döneminde Kaç Memur Alımı Yapılacak?
E

-

Kamu kurumları düğmeye bastı, uzun zamandır merakla beklenen memur alımı için gözler Ekim ve Kasım aylarını gösteriyor. Bu dönem içerisinde KPSS şartı olan ve olmayan yaklaşık 30 bin kişilik kamu personeli alımı gerçekleştirilecek.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Kamu kurumları, açtıkları memur kadroları için farklı nitelikler ve özelliklerde personel talebinde bulunabiliyor. Bununla birlikte tüm kamu personel alım ilanları için ortak olarak sunulan şartlar arasında T.C. vatandaşı olmak yer alırken, aynı zamanda kamu haklarından mahrum olmamak da tüm kurumlar tarafından aranan nitelikler arasında yer alıyor.

Görev yapımına engel teşkil etmeyen bir sağlık sorununa sahip olunmamasını da önemseyen kurumlar, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması için temiz çıkılmasını, askerliğin yapılmış olmasını, muaf olunmasını ya da tecilli olunmasını talep ediyor. Kamu kurumları, aynı zamanda 657 sayılı DMK’nın 48. Maddesinde belirtilen şartların da sağlanmış olmasını talep ediyor.

KPSS A ile Memur Alımı Yapacak Kurumlar

Başvuruları 31 Ekim’e kadar devam eden Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK için 25 adet personel alımı gerçekleştirirken, 30 Ekim son başvuru tarihli olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 20 kişilik personel alımı yapacak. Bugün son başvuru günü olan Ekonomi Bakanlığı’na 30 kişilik kontejyan bulunur iken, 31 Ekim tarihine kadar Dışişleri Bakanlığı’na başvuru yapan adaylar arasından 30 kişilik istihdam yaratılacak. Avrupa Birliği Bakanlığı ise 3 Kasım tarihine kadar başvuru yapan memur adayları arasından 12 kişilik istihdam yaratacak.

KPSS B ile Memur Alımı Yapacak Kurumlar

Başvurusu 15 Kasım’da başlayıp, 24 Kasım’a kadar devam edecek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 13 kişilik personel alımı gerçekleştirecek. 30 Ekim son başvuru tarihi olan TBMM ise 214 adet personel alımı yapacak.

Bu hafta içerisinde ilk başvurularını almaya başlayan ve 5 Kasım’a kadar memur adaylarının kamu personeli iş başvurusu yapmasını bekleyecek olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı toplamda 425 kişiye istihdam sağlayacak iken, Orman Genel Müdürlüğü, 1 Kasım – 15 Kasım tarihleri arasında 125 kişilik, 6 Kasım – 17 Kasım tarihleri arasında 532 kişilik istihdam sağlayacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol