Ana SayfaGündemAselsan’ın Tedarikçisi KOBİ’ler!

Aselsan’ın Tedarikçisi KOBİ’ler!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Aselsan Merkezi Tedarik Direktörü Ali Rıza Kılıç, gerçekleştirdiği açıklamada Aselsan’ın 6.5 milyar Dolarlık aktif siparişin olduğunu, bu siparişlerin teslim tarihinin ise 2025 yılına kadar devam ettiğini ifade etti.

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın organize ettiği etkinlikte konuşma yapan Aselsan Merkezi Tedarik Direktörü Ali Rıza Kılıç, hem sanayinin, hem de teknolojinin yoğun bir kullanıma sahip olduğu Bursa’da, savunma sanayisi alanında yeni işbirlikleri oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

  Her yıl düzenli bir şekilde büyümeye devam eden Aselsan’ın, gittikçe artan bir sipariş yüküne sahip olduğunu, günümüz itibariyle aktif 6,5 milyar Dolar tutarında bir sipariş olduğunu, 2025 yılına kadar uzayan bir teslimat programının devam ettiğini, Aselsan’ın bu ürünlerin üretimini tek başına yapmadığını, ciddi bir yan sanayi ağına sahip olduğunu, yan sanayinin sahip olduğu teknolojinin gelişmesinin, Aselsan tarafından yan sanayi firmalarına tanınan işlerin hem daha nitelikli, hem de daha nicelikli olacağını belirten Kılıç, geçmiş dönemde sadece talaşlı imalat ve döküm alanındaki basit işlemlerin yan sanayiden tedarik edilirken, günümüzde tasarım süreçlerinden, anahtar teslim projelere kadar birçok aşamanın yan sanayi sayesinde elde edildiğini ifade etti.

  Gelinen noktayı ‘gurur verici’ olarak tanımlayan Kılıç, Aselsan için ekonomik alışverişin değil, milleştirmenin önemli olduğunu, bu manada yurt içerisine verilen yan sanayi siparişlerinin sürekli olarak artırılmasını istediklerini, katma değeri yüksek olan ürünlerin Türkiye’den tedarik edilmesi ile Türkiye’nin ve Aselsan’ın ithalata olan bağımlılığını en aza indirgemeyi arzuladıklarını kaydetti.

  Geride kalan 8 yıllık süreçte yurt içerisindeki tedarik ağının 7 kat büyüdüğünü ifade eden Kılıç, bu alanda KOBİ’ler ile yoğun bir çalışma yaptıklarını, 2008 yılında yurt içi KOBİ’lere verilen siparişlerin 62 milyon Dolar iken, 2016 yılı itibariyle bu rakamın 410 milyon dolara kadar ulaştığını kaydederken, 2016 yılı itibariyle aynı zamanda yan sanayi olarak verilen siparişlerin yüzde 90’lık kısmının KOBİ’lere verildiğini belirtti.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,238TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

  QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

  Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

  Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

  TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

  Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

  TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

  TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...