Ana SayfaGündemZiraat Bank Azerbaycan’ın Resmi Açılışı Gerçekleşti

Ziraat Bank Azerbaycan’ın Resmi Açılışı Gerçekleşti

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ziraat Bank Azerbaycan’ın resmi açılışı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımı ile gerçekleşti.

Ziraat Bankası’nın Azerbaycan iştiraki olan Ziraat Bank Azerbaycan düzenlenen tören ile açıldı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımı ile gerçekleşen açılışta, Ziraat Finans Grubu’nun bölgedeki yeni hizmet birimi olan Ziraat Bank Azerbaycan için iki dost ve kardeş ülke arasında ticaret gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.

1995 yılından bu yana Azer Türk Bank’ta bir ortaklığı bulunan Ziraat Bankası, 30 Aralık 2014 tarihi itibariyle Azerbaycan Merkez Bankası’na gerçekleştirdiği başvuru sonrasında bankacılık lisansını elde etmiş, 2015 yılı Temmuz ayı itibariyle de yüzde 100 Türk sermayesi ile Ziraat Bank markasını Azerbaycan’a taşımıştı.

2 Yılda 100 Milyon Dolarlık Aktif, 45 Milyon Dolarlık Kredi!

İki dost ve kardeş ülke arasındaki ticari bağların daha da gelişmesi hedefi ile yola çıkan banka, aynı zamanda Azerbaycan ekonomisine de önemli ölçüde değer katacak faaliyetlerin finansman elde edebilmesi hedefi ile, ülkenin ve bölgenin bankacılık ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılamayı hedefliyor. 2015 Temmuz ayı itibariyle faaliyetlerine başlayan Ziraat Bank Azerbaycan, kuruluşunun ikinci yılı itibariyle 100 milyon dolarlık aktife, 45 milyon dolarlık krediye, 50 milyon dolarlık mevduata ve 35 milyon dolarlık da özkaynak büyüklüğüne ulaşmayı başardı.

İki ülke arasında gerçekleşen ticaret aşamasında faaliyetlerin yerel para birimleri üzerinden gerçekleştirilmesi ve finanse edilmesi aşamasında öncülük yürüten Ziraat Bankası, iki yıllık kısa süre zarfında güçlü insan kaynağı ve banka teknolojisi alt yapısı ile Azerbaycan’da oldukça önemli bir konuma yükseldi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
66TakipçilerTakip Et
2,234TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...