Garanti Bankası’na İnovasyon Ödülü Verildi!

0

Garanti Bankası’nın Hollanda’daki iştiraki olan bankaya İnovasyon Ödülü verilmesi banka gündemi haberleri arasında yer alıyor. 

Garanti Bankası’nın Hollanda’nın Amsterdam şehrinde faaliyet gösteren iştiraki olan GarantiBank International NV, Outsystems tarafından düzenlenen NextStep adlı konferans kapsamında Inovasyon Ödülü aldı.

Hollanda’da O Uygulamayı Gerçekleştiren İlk Banka Oldu

GBI olarak biline GarantiBank International NV, Hollanda’nın merkez bankasının onayını almak suretiyle temel bankacılık ile ilgili süreçleri bulut teknolojisini kullanarak dijital hale getiren uygulamayı Hollanda’da gerçekleştiren ilk banka olmasından dolayı ödüle layık görüldü. Amsterdam’da Outsystems tarafından düzenlenen etkinlikte İnovasyon Ödülü alan GBI, Garanti Bankası’nın iştirakleri arasında yer alıyor.

Outsystems Ödülü, bulut teknolojisinden yararlanarak dijitalleşme sürecinde inovasyon yaratabilen şirketlere veriliyor. GarantiBank NV, bulut teknolojisini temel aldığı dijitalleşme sürecinde müşteri ile ilk temasa geçildiği andan itibaren başlayan bütün bankacılık sürecini ve işlemlerini Sysyems of Engagement uygulaması ile hayata geçirmeyi planlıyor.

Dijitalleşme Bulut Teknolojisinden Yararlanılarak Sağlanıyor

Ödüle konu olan alan Hazine Emir Yönetimi sürecinde sabit getirisi olan ürünler ve forex ürünleri ile ilgili banka dahilinde yapılan tüm işlemler ve akış bulut teknolojisi sunucusu kullanılarak dijitalleştiriliyor. GarantiBank NV, Amazon Cloud’ta yer alan Outsystems platformunu kullanıyor. GBI, bu uygulamaya ek olarak ilk kademede müşteri kazanımı ile ilgili süreçlerin daha sonra da diğer bankacılık faaliyetlerinin dijitalleşmesine verdiği önemle biliniyor.

GarantiBank NV’nin 30 Ülkede Faaliyetleri Var

Hollanda Merkez Bankası’nın ve Avrupa Merkez Bankası’nın denetlediği, ayrıca dünyaca bilinen kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s tarafından A3 not alan GarantiBank NV, dünya genelinde 30’dan çok ülkede faaliyette olan İspanyol Bankası Banco Bilbao Vizcaya Argentaria bilançosuna göre konsolide olan Türkiye Garanti Bankası’nın iştiraki konumunda Düseldorf ve Amsterdam’da faaliyetlerini sürdürüyor. Banka’nın İstanbul ve Cenevre’de de temsilcilik ofisleri bulunuyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın