Ana SayfaGündemGaranti Bankası’na İnovasyon Ödülü Verildi!

Garanti Bankası’na İnovasyon Ödülü Verildi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası’nın Hollanda’daki iştiraki olan bankaya İnovasyon Ödülü verilmesi banka gündemi haberleri arasında yer alıyor. 

Garanti Bankası’nın Hollanda’nın Amsterdam şehrinde faaliyet gösteren iştiraki olan GarantiBank International NV, Outsystems tarafından düzenlenen NextStep adlı konferans kapsamında Inovasyon Ödülü aldı.

Hollanda’da O Uygulamayı Gerçekleştiren İlk Banka Oldu

GBI olarak biline GarantiBank International NV, Hollanda’nın merkez bankasının onayını almak suretiyle temel bankacılık ile ilgili süreçleri bulut teknolojisini kullanarak dijital hale getiren uygulamayı Hollanda’da gerçekleştiren ilk banka olmasından dolayı ödüle layık görüldü. Amsterdam’da Outsystems tarafından düzenlenen etkinlikte İnovasyon Ödülü alan GBI, Garanti Bankası’nın iştirakleri arasında yer alıyor.

Outsystems Ödülü, bulut teknolojisinden yararlanarak dijitalleşme sürecinde inovasyon yaratabilen şirketlere veriliyor. GarantiBank NV, bulut teknolojisini temel aldığı dijitalleşme sürecinde müşteri ile ilk temasa geçildiği andan itibaren başlayan bütün bankacılık sürecini ve işlemlerini Sysyems of Engagement uygulaması ile hayata geçirmeyi planlıyor.

Dijitalleşme Bulut Teknolojisinden Yararlanılarak Sağlanıyor

Ödüle konu olan alan Hazine Emir Yönetimi sürecinde sabit getirisi olan ürünler ve forex ürünleri ile ilgili banka dahilinde yapılan tüm işlemler ve akış bulut teknolojisi sunucusu kullanılarak dijitalleştiriliyor. GarantiBank NV, Amazon Cloud’ta yer alan Outsystems platformunu kullanıyor. GBI, bu uygulamaya ek olarak ilk kademede müşteri kazanımı ile ilgili süreçlerin daha sonra da diğer bankacılık faaliyetlerinin dijitalleşmesine verdiği önemle biliniyor.

GarantiBank NV’nin 30 Ülkede Faaliyetleri Var

Hollanda Merkez Bankası’nın ve Avrupa Merkez Bankası’nın denetlediği, ayrıca dünyaca bilinen kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s tarafından A3 not alan GarantiBank NV, dünya genelinde 30’dan çok ülkede faaliyette olan İspanyol Bankası Banco Bilbao Vizcaya Argentaria bilançosuna göre konsolide olan Türkiye Garanti Bankası’nın iştiraki konumunda Düseldorf ve Amsterdam’da faaliyetlerini sürdürüyor. Banka’nın İstanbul ve Cenevre’de de temsilcilik ofisleri bulunuyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.