Garanti Bankası’ndan 250 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması!

0

Garanti Bankası, ICBC ile 250 milyon dolar tutarında kredi anlaşması imzalaması günün gündem haberleri arasında yer aldı.

ICBC Turkey Bank AŞ.’nin koordinatörlüğünde ICBC olarak bilinen Industrial Commercial Bank of China Limited ile Garanti Bankası arasında 250 milyon dolarlık kredi anlaşması imzalandı. 250 milyon dolar tutarındaki kredinin vadesi 3 yıl olarak belirlendi.

250 Milyon Dolarlık Anlaşmada İmzalar Atıldı

Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün ve Finansal Kurumlar Müdürü Batuhan Tufan Garanti Bankası adına imza atan isimler oldu. ICBC adına da ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen ve Uluslararası İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Halit Döver kredi anlaşmasını imzaladı. Garanti Bankası ve ICBC arasında imzalanan 3 yıl vadeli kredi anlaşmasının imzaları 10 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da atıldı.

Tutarı 250 milyon dolar olan kredi anlaşması Garanti Bankası tarafından ICBC ile yapılan ilk kredi işbirliği niteliğini de taşıyor. Garanti Bankası alacağı bu krediyi gelen kurumsal faaliyetlerinde ve dış ticaretin finanse edilmesinde kullanacak.

İki Bankanın Yetkililerinden Açıklama Geldi

Garanti Bankası Genel Müdürü Vekili Gökhan Erün imzalanan anlaşma ile ilgili bir açıklama yaptı. Erün, Çinli bankalar Sinosure ve Eximbank yapılan anlaşmalardan sonra dünyanın en büyük bankalarından olan ICBC ile de işbirliği içine girmekten mutlu olduklarını, banka olarak küresel finans piyasalarında sağladıkları güven kapsamında imzalanan bu anlaşmalar ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı sürdüreceklerini, dünya bankaları ile anlaşmalar yapmaya da devam edeceklerini söyledi.

ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen de yaptığı açıklamada bu başarılı anlaşmanın Türkiye’deki bankacılık sektöründe Garanti Bankası’na ve ICBC’ye olan güvenin bir göstergesi olduğunu söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın