Ana SayfaGündemGaranti Bankası’ndan 250 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması!

Garanti Bankası’ndan 250 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası, ICBC ile 250 milyon dolar tutarında kredi anlaşması imzalaması günün gündem haberleri arasında yer aldı.

ICBC Turkey Bank AŞ.’nin koordinatörlüğünde ICBC olarak bilinen Industrial Commercial Bank of China Limited ile Garanti Bankası arasında 250 milyon dolarlık kredi anlaşması imzalandı. 250 milyon dolar tutarındaki kredinin vadesi 3 yıl olarak belirlendi.

250 Milyon Dolarlık Anlaşmada İmzalar Atıldı

Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün ve Finansal Kurumlar Müdürü Batuhan Tufan Garanti Bankası adına imza atan isimler oldu. ICBC adına da ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen ve Uluslararası İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Halit Döver kredi anlaşmasını imzaladı. Garanti Bankası ve ICBC arasında imzalanan 3 yıl vadeli kredi anlaşmasının imzaları 10 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da atıldı.

Tutarı 250 milyon dolar olan kredi anlaşması Garanti Bankası tarafından ICBC ile yapılan ilk kredi işbirliği niteliğini de taşıyor. Garanti Bankası alacağı bu krediyi gelen kurumsal faaliyetlerinde ve dış ticaretin finanse edilmesinde kullanacak.

İki Bankanın Yetkililerinden Açıklama Geldi

Garanti Bankası Genel Müdürü Vekili Gökhan Erün imzalanan anlaşma ile ilgili bir açıklama yaptı. Erün, Çinli bankalar Sinosure ve Eximbank yapılan anlaşmalardan sonra dünyanın en büyük bankalarından olan ICBC ile de işbirliği içine girmekten mutlu olduklarını, banka olarak küresel finans piyasalarında sağladıkları güven kapsamında imzalanan bu anlaşmalar ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı sürdüreceklerini, dünya bankaları ile anlaşmalar yapmaya da devam edeceklerini söyledi.

ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen de yaptığı açıklamada bu başarılı anlaşmanın Türkiye’deki bankacılık sektöründe Garanti Bankası’na ve ICBC’ye olan güvenin bir göstergesi olduğunu söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.