Fitch Ratings Açıkladı: Türkiye Bankaları Yatırımcıların Radarında!

Google Haberlere Abone Ol:

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings tarafından yapılan açıklamada, gelişmekte olan ülkelerde hizmet veren bankaların reytingleri üzerinde oluşan baskının 2017 yılı itibariyle azaldığı ifade edildi.

Fitch Ratings, bankaların üzerindeki küresel risk baskısı hakkında açıklamalarda bulundu. Gelişmekte olan ülkelerde hizmet veren bankaların reytingleri üzerinde yer alan baskının 2017 yılında azaldığını ifade eden açıklamada, aynı zamanda 2018 yılında gelişen ekonomik görünüm ve emtia fiyatlarında yaşanacanak dengelenmenin de yansımasıyla, bu baskının daha ılımlı bir seviyede devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Gelişmekte olan ülkelerde hizmet veren bankalar arasından negatif reyting seviyesine sahip olan bankaların, tüm bankalar içerisindeki payının 2017 yılının üçüncü çeyreği itibariyle yüzde 15 seviyesine kadar gerilediğini ifade eden Fitch Ratings, açıklamasında bu oranın 2016 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 33 seviyesinde olduğunu hatırlattı.

ABD’de Yatıırımcılarla Görüşme Yapıldı

Fitch Ratings tarafından yapılan açıklamada, gelişmekte olan piyasalar arasında yer alan Brezilya, Katar ve Nijerya’da yer alan bankacılık sistemleri için negatif görünüm değerlendirmesi yapıldığı vurgulanırken, ABD’de yer alan yatırımcılar ile yapılan görüşmelerde, özellikle Hindistan’da hizmet vermekte olan bankalar için yeniden sermayelendirme şeklinde atılan son adımlar ile sektöre olası etkilerin de bir gündem oluşturduğu ifade edildi. Yapılan yatırım görüşmelerinde, NAFTA görüşmelerinin Meksika’nın Katar’da yaşanan son gelişmelerin de Katar’ın bankacılık sisteminde yarattığı etkiler değerlendirildiği vurgulanırken, Rusya’daki bankacılık sektörü ile alakalı gelişmelerin de yakından takip edildiği, Brezilya’nın, Çin’in, Türkiye’nin ve Nijerya’nın bankalarının, yatırımcıların radarında önemli bir konumda olduğu ifade edildi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...