Türk Eximbank Genel Müdürü Yıldırım: Sigorta ve Kredi Desteklerini Artırdık!

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, katılım gösterdiği toplantıda kredi büyüklüğü bazında kendi bankalarının Türkiye’de banka sıralamasında 9. sırada yer aldıklarını söyledi.

İZSİAD tarafından düzenlenen toplantıya katılım sağlayan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, ihracat kredilerinin yüzde 46’lık kısmının Türk Eximbank tarafından verildiğini söyledi.

Yıldırım: İhracatın Yüzde 25’ine Finansman Verdik

Türk Eximbank olarak İstanbul’da Genel Müdürlük, Ankara ve İzmir ilk sırada yer almak üzere toplamda 11 tane şubelerinin bulunduğunu söyleyen Yıldırım, 635 personellerinin bulunduğunu, 5 tane de irtibat bürolarının bulunduğunu söyledi. Türkiye’de ihracatın yüzde 25’lik kısmına finansman sağladıklarını söyleyen Yıldırım, aynı zamanda da ülkenin en büyük alacak sigorta şirketi olduklarını, kredi, sigorta ve garanti ile birlikte tüm hizmetleri tek bir çatı altında verdiklerini söyledi.

Yıldırım: Döviz Kredilerinde Yüzde 2,59 Avantaj Sağlıyoruz

Türk Eximbank kredilerinin diğer bankalara göre çok daha uygun olduğunu söyleyen Yıldırım, Türk Lirası finansmanlarında yüzde 7, döviz kredilerinde ise yüzde 2,59 oranında avantaj sağladıklarını ifade etti.

Türk Eximbank olarak bu yıl için koydukları hedeflere çok yakın olduklarını söyleyen Yıldırım, gelecek yıl içinde de 46 milyar dolar tutarında destek büyüklüğüne ulaşmak istediklerini söyledi.

Türk Eximbank’ın organizasyon yapısını dönüştürürken aynı zamanda da banka ile geçmişleri olan, önceki dönemlerde tahsilat problemleri yaşanmayan şirketlerin derecelendirmesinin önünü açacak çalışmaların bittiğini söyleyen Yıldırım, haziran ayından bugüne kadar şirketlerin teminat mektupları haricindeki teminatlar ile finansman alabilmelerinin önünü açtıklarını, son 3 senelik dönemde hem kredi hem de sigorta desteklerini yükselttiklerini, bu artışın yüzde 16’ya tekabül ettiğini, gelecek yıl için ise Türkiye ihracatında minimum yüzde 27 oranında destek vermek istediklerini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…