Ana SayfaGündemTürk Eximbank Genel Müdürü Yıldırım: Sigorta ve Kredi Desteklerini Artırdık!

Türk Eximbank Genel Müdürü Yıldırım: Sigorta ve Kredi Desteklerini Artırdık!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, katılım gösterdiği toplantıda kredi büyüklüğü bazında kendi bankalarının Türkiye’de banka sıralamasında 9. sırada yer aldıklarını söyledi.

  İZSİAD tarafından düzenlenen toplantıya katılım sağlayan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, ihracat kredilerinin yüzde 46’lık kısmının Türk Eximbank tarafından verildiğini söyledi.

  Yıldırım: İhracatın Yüzde 25’ine Finansman Verdik

  Türk Eximbank olarak İstanbul’da Genel Müdürlük, Ankara ve İzmir ilk sırada yer almak üzere toplamda 11 tane şubelerinin bulunduğunu söyleyen Yıldırım, 635 personellerinin bulunduğunu, 5 tane de irtibat bürolarının bulunduğunu söyledi. Türkiye’de ihracatın yüzde 25’lik kısmına finansman sağladıklarını söyleyen Yıldırım, aynı zamanda da ülkenin en büyük alacak sigorta şirketi olduklarını, kredi, sigorta ve garanti ile birlikte tüm hizmetleri tek bir çatı altında verdiklerini söyledi.

  Yıldırım: Döviz Kredilerinde Yüzde 2,59 Avantaj Sağlıyoruz

  Türk Eximbank kredilerinin diğer bankalara göre çok daha uygun olduğunu söyleyen Yıldırım, Türk Lirası finansmanlarında yüzde 7, döviz kredilerinde ise yüzde 2,59 oranında avantaj sağladıklarını ifade etti.

  Türk Eximbank olarak bu yıl için koydukları hedeflere çok yakın olduklarını söyleyen Yıldırım, gelecek yıl içinde de 46 milyar dolar tutarında destek büyüklüğüne ulaşmak istediklerini söyledi.

  Türk Eximbank’ın organizasyon yapısını dönüştürürken aynı zamanda da banka ile geçmişleri olan, önceki dönemlerde tahsilat problemleri yaşanmayan şirketlerin derecelendirmesinin önünü açacak çalışmaların bittiğini söyleyen Yıldırım, haziran ayından bugüne kadar şirketlerin teminat mektupları haricindeki teminatlar ile finansman alabilmelerinin önünü açtıklarını, son 3 senelik dönemde hem kredi hem de sigorta desteklerini yükselttiklerini, bu artışın yüzde 16’ya tekabül ettiğini, gelecek yıl için ise Türkiye ihracatında minimum yüzde 27 oranında destek vermek istediklerini söyledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  66TakipçilerTakip Et
  2,234TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

  ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

  Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

  Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

  Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

  Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

  Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

  Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

  Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

  Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

  Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...