Kentsel Dönüşüm Kredisi Bekleyenler Müjde! Faiz Desteği Uzatıldı!

0

Kentsel dönüşüm kapsamında sahip oldukları evi yenilemek isteyen kişilere devlet tarafından uygulanan kentsel dönüşüm kredisi faiz desteği için süre uzatma kararı alındı.

31 Aralık 2017 tarihinde sonlanması beklenen kentsel dönüşüm kredisi faiz desteği için devlet 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatma kararı aldı. Bu kapsamda 2018 yılı boyunca temin edilecek olan kentsel dönüşüm kredileri için faiz desteği devam edecek.

Süre 2019’a Uzatıldı!

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karar doğrultusunda kentsel dönüşüm hak sahipleri tarafından bankalardan çekilen kentsel dönüşüm konut kredisi için 31 Aralık 2018 tarihine kadar süre uzatma kararı alındı.

Hazine Müsteşarlığı tarafından gönderilen ilgili yazı sonrasında, kanun maddesi kapsamında 25 Aralık tarihinde karar alan Bakanlar Kurulu, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Kapsamında Hak Sahiplerince Bankalardan Kullanılacak Kredilere Sağlanacak Faiz Desteğine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ı sonuca bağlayarak bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Faiz Desteği Sürecek!

Alınan karar doğrultusunda 6306 sayılı kanunda yer alan 4. Maddenin 11. Fıkrasında yer alan 31 Aralık 2017 tarihi, 31 Aralık 2018 olarak revize edildi. Bu revize sayesinde kentsel dönüşüm kapsamında konut kredisi kullanacak olan vatandaşlara devlet tarafından verilecek olan faiz desteği için 1 yıl daha uzatılmış oldu. Alınan bu karar 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girmiş olacak. Vatandaşlar 2018 yılı boyunca da kentsel dönüşüm hak sahipliğini kullanarak bankalardan avantajlı konut kredisi faiz oranları eşliğinde kredilerini temin edebilecekler.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın