TSK, Çok Sayıda Er, Erbaş, Subay ve Astsubay Alımları Yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde istihdam etmek üzere yaklaşık olarak 43.000 askeri personel alımları gerçekleştirecek.

Alım yapılacak personellerin 20.595’i sözleşmeli er olup, söz konusu alımları ise 2018 yılı içerisinde yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alım İlanı Detayları

Söz konusu personel alımları kapsamında subay, astsubay, uzman erbaş ve er alımları gerçekleştirilecek. Subay alımları 3 bin 755, astsubay alımları 5 bin 375, uzman erbaş alımları 13 bin 213, er alımları ise 20 bin 595 tane olacak. Toplamda ise 42 bin 938 personel alımı yapılacak.

Sözleşmeli er alımları kapsamında başvuru yapacak adayların en az ilk öğretim mezunu olmaları istenmektedir. Tüm adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, ilköğretim mezunu değillerse de dengi okullardan mezun olmaları istenmektedir. Yine başvuru yapacak adayların askerlik görevlerini erbaş yahut er olarak tamamlamış olmaları istenmektedir.

25 Yaş Şartı!

1 Ocak 2017 tarihi itibari ile de tüm adayların 25 yaşlarının tamamlamamış olma şartı bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra adaylardan aynı zamanda da bazı özel şartlar da aranmaktadır. Bunlardan biri Türk Silahlı Kuvvetlerinde önceki dönemlerinde subay, astsubay, uzman jandarma ya da uzman erbaş, sözleşmeli er ya da sözleşmeli erbaş olarak istihdam edilmemeleri istenmektedir. Yine Türk Silahlı Kuvvetlerinden nedeni fark etmeksizin ilişkinin kesilmemiş olması istenmektedir. Adayların kamu haklarından yoksun olmaları da bir diğer kriterdir.

Yayınlanan TSK personel alımları ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyenler haberin sonunda verdiğimiz bağlantıdan yararlanabilirler.

https://www.kamupersoneli.net/askeri-personel/tsk-en-az-ilkogretim-mezunu-20-bin-595-sozlesmeli-er-alacak-genel-h40952.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.