Yapı Kredi’den Türkiye’de Bir İlk Daha!

0

Yapı Kredi Bankası, mobil bankacılık uygulaması için geliştirdiği sistem sayesinde Türkiye’de bir ilke imza attı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, NFC teknolojisinin, mobil bankacılık uygulamasına girişte Türkiye’de ilk defa Yapı Kredi Bankası tarafından kullanıldığını ifade etti.

Türkiye’nin dijital bankası sloganına sahip olan Yapı Kredi Bankası, dijital bankacılığın dönüşümünde önemli başarılara ve yeniliklere imza atmaya devam ediyor. 2018 yılına da önemli yenilikler ile başlangıç yapmayı başaran Yapı Kredi Bankası, Yapı Kredi Mobil Bankacılık Uygulaması’na girişte NFC teknolojisini kullanan ilk Türk bankası olma ünvanına kavuştu.

Hayata geçirilen sistem sayesinde, Yapı Kredi Bankası kredi kartı müşterilerinin NFC özelliğini kullanarak, kredi kartlarını cep telefonlarına yaklaştırmaları ve kart şifrelerini girmeleri olarak, bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecekler. NFC teknolojisini Türkiye’de ilk defa bir mobil uygulamasına girişte kullanılacağını ifade eden Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan,  mobil aplikasyona girişte yeni bir alternatifin hayata geçirildiğini, bu yeni özelliğin Yapı Kredi Bankası’nın yenilikçi yaklaşımını gözler önüne bir kez daha serdiğini ifade etti.

Yapı Kredi 2018’de Yeniliklere Devam Edecek

Banka tarafından sunulmakta olan dijital servislerde, müşterilerin günlük hayatta karşılaştıkları zorlukların ve ihtiyaç duydukları özellikleri araştırdıklarını ifade eden Doğan, kullanıcıların kredi kartlarını telefonların NFC okuyucu alanına yaklaştırarak, sadece kart şifreleri vasıtasıyla mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıklarını, başka bir işlem gerçekleştirmeden girişlerini tamamladıklarını, 2018 yılı boyunca da diğer yıllarda olduğu gibi Yapı Kredi Bankası müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak, yenilikçi ürün ve hizmetleri sunmaya devam etmeye kararlı olduklarını ifade etti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın