Ana SayfaGündemZiraat Bankası Yine Türkiye’nin Lideri! Marka Değeri 2 Yılda Yüzde 28 Yükseldi!

Ziraat Bankası Yine Türkiye’nin Lideri! Marka Değeri 2 Yılda Yüzde 28 Yükseldi!

-

Türkiye’deki en geniş müşteri portföyüne ve kredi hacmine sahip olan kamu bankası Ziraat Bankası, yine Türkiye’de marka değerini en fazla artıran banka olma unvanına sahip oldu.

Brand Finance tarafından gerçekleştirilen “Dünya’nın En Değerli 500 Banka Markası – 2018” araştırmasının sonuçlarına göre, bir önceki yılda da olduğu gibi Ziraat Bankası Türkiye’de hizmet veren bankalar arasında marka değerini en fazla artıran banka olma unvanına sahip oldu.

Ziraat Bankası, marka değerini 120 milyon Dolarlık bir artışa tabii tutarak 1 milyar 432 milyon Dolar seviyesine çıkartmayı başarırken, bu artış ile birlikte 5 basamak birden yükselme de beraberinde geldi. Bankanın sahip olduğu AA- olan marka notu da AA+ seviyesine kadar yükseltildi.

2016 yılında 944 milyon Dolar olarak belirlenen Ziraat Bankası’nın marka değeri, aradan geçen 2 yıllık süreçte yüzde 52 oranında yükselmeyi başarmış oldu. İki yıllık süreçte listede yükselmeyi başaran tek Türk bankası Ziraat Bankası olurken, bu süreçte Ziraat Bankası tam 28 basamak birden yükseldi.

2 Yıl Üst Üste “Türkiye’nin En Sevilen Bankası”

2011 yılında Ziraat Bankası tarafından başlatılan değişim projesi, bankanın sahip olduğu tüm iç ve dış rakamlarda sektör ortalamasının üzerinde bir iyileşme elde etmesine olanak sağladı. Marka algısı konusunda oldukça başarılı aşamaları geride bırakan Ziraat Bankası, 2016 ve 2017 yıllarında da Lovemark araştırmasında da Türkiye’nin en çok sevilen banka markası olarak kayıtlara geçti.

Türkiye dışında 18 farklı ülkede 95 şubesi ile hizmet vermekte olan Ziraat Bankası, Türkiye’de elde ettiği başarıları yurt dışına da taşımaya devam ediyor. Yarım trilyonluk bir değere ulaşan bankanın aktif büyüklüğü, Ziraat Bankası’nın Türkiye’nin en büyük finans kuruluşu olmasına da ortam yaratıyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,368BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler