Ana SayfaGündemTürk Eximbank’tan Kredilerde Bir İlk! 10 Yıl Vadeli Kredi İmkanı!

Türk Eximbank’tan Kredilerde Bir İlk! 10 Yıl Vadeli Kredi İmkanı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım tarafından yapılan açıklamada ilk defa 10 yıl vadeli kredi sağlayacakları bildirildi.

Türk Eximbank 10 Yıl Vadeli Kredi Paketini Hayata Geçiriyor

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım yaptığı açıklamada ilk kez hayata geçirecekleri uygulama ile vadesi 10 yıl olan kredi paketini uygulamaya alacaklarını söyledi. Devlet destekli olarak sağladığı ihracat kredileri ile bilinen Türk Eximbank bu kredi paketi ile bir ilke imza atmış olacak. İhraç mallarındaki çeşitliliğin artırılması, ürünlerin yeni pazarlarda yer bulmasının sağlanması, Türkiye’nin ihracattaki pazar payının artırılması gibi çeşitli hedefler ile ihracat ile ilgili faaliyet gösteren firmalara verdiği kredi desteklerini aralıksız bir şekilde devam ettiren Türk Eximbank şimdi de 10 yıl vadeli kredilerden ihracatçıları yararlandıracağını açıkladı.

Krediler 2 Temmuz 2018’den İtibaren Kullanılabilecek

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım bir radyo kanalında canlı yayına katılarak çeşitli açıklamalarda bulundu. Adnan Yıldırım yaptığı açıklamada 2 Temmuz 2018 tarihinden başlamak üzere bir ilke imza atacaklarını, ilk defa olmak üzere vadesi 10 yıl olan ihracat kredisinden ihracatçı firmaların yararlanmasını sağlayacaklarını söyledi. Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım açıklamasında ayrıca bu ihracat kredilerinin büyüklüğünün 500 milyon dolar olacağını da belirtti. Yıldırım’ın verdiği bilgilerden kredinin faizinin Euroibor +4’ten fazla olmayacağı da öğrenildi.

Türk Eximbank’tan 9.441 İhracatçıya Destek

Türk Eximbank 30 yıldan fazla süredir faaliyetlerine devam ediyor. Banka tarafından 2018 yılının mayıs ayı sonunda açıklanmış olan rapora göre bu yılın ilk dört ayını kapsayan dönemde Eximbank tarafından ihracatçılara sunulan toplam finansman desteği, 2017 yılının aynı dönemi ile karşılaştırıldığında döviz bazında yüzde 21.4 oranında artış kaydederek 13.3 milyar dolara yükseldi. Bahsi geçen dönemde finansman desteği sağlanan ihracatçıların sayısında da yüzde 17 oranında artış oldu ve 9.441 firmaya ulaştı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.