Vakıfbank’ın 2018 1. Yarıyıl finansal sonuçları açıklandı. Bankanın Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan ise değerlendirmelerde bulundu.

Vakıfbank’ın konsolide olmayan finansal sonuçları kapsamında ocak ile haziran dönemleri arasında bankanın elde ettiği net karı 2 milyar 125 milyon lira olurken, nakdi ve gayrinakdi krediler aracılığıyla milli ekonomiye sağladığı finansman desteği ise 270 milyar lira seviyesinin üzerine çıktı.

Özcan: İlk Kez 300 Milyar TL’yi Aştık

Bankanın finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özcan, küresel ekonomiye yaşanan tüm zorluklara rağmen Vakıfbank’ın elini taşın altına koymaya devam ettiğini, bu doğrultuda da Türkiye ekonomisine azami ölçüde destek vermeye devam ettiklerini söyledi. İlk kez bu çeyrek dönemde aktif büyüklüklerinin 300 milyar TL seviyesinin üzerine çıktığını söyleyen Özcan, 306 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştıklarını, benzer şekilde nakdi kredilerin ise 200 milyar TL seviyesinin üzerine çıkarak 210 milyar TL olduğunu, nakdi kredilerin toplam aktiflerin içindeki payının yüzde 69 olduğunu, sektör ortalamasının ise yüzde 64’e tekabül ettiğini söyledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın