Ana SayfaGündemAnnelere 30 Bine Kadar Maaş İmkanı Gelebilir

Annelere 30 Bine Kadar Maaş İmkanı Gelebilir
A

-

Hükümet çalışan kadınlara yönelik vermiş olduğu desteği her geçen gün artırırken destek ödemelerinin 30 bine kadar yükselebileceği görüldü. 

Kadın istihdamını artırmak, kadınların çalışma hayatı içerisinde daha fazla yer almalarını sağlamak için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Bu süreç içerisinde hükümet destekleri dikkat çekerken özellikle çalışma hayatı içerisinde çocuk yapan kadınların işten tamamen soyutlanmalarını engellemek için maddi ve manevi çeşitli imkanların tanınması dikkatlerden kaçmadı. Asgari ücretle çalışan bir annenin çocuk sahibi olması ile birlikte toplam 4856 lira ödeme aldığı görülürken 2500 lira maaş alan bir annenin alacağı yardım miktarı 8646 liraya kadar yükseliyor. 

Hükümet tarafından çalışan annelere 3 farklı ödeme yapılıyor. Hükümet tarafından verilen toplam destek miktarının almış oldukları maaş miktarına göre 30 bin liraya kadar çıkması planlanıyor. Bu desteklerin tamamı kadınların çalışma hayatı içerisinde daha fazla yer almasını sağlamak için gerçekleştiriliyor. Yapılan ödemeler arasında çocuk parası, doğum yardımı ve süt parası öne çıkan ayrıntılar arasında yer alıyor. 15 Mayıs 2015 tarihinden bu yana çocuk sahibi olan anneye yardım olarak çocuk parasının verilmesine karar verildi. Herhangi bir şart aramadan ilk çocuk için 300 lira ikinci çocuk için 400 lira ve son olarak üçüncü çocuk için 600 lira ödenmesine karar verildi. 

Yapılacak olan ödemelerin e devlet üzerinden şifreler ile sorgulanabileceği belirtiliyor. Süt parası olmak için 120 gün prim şartını doldurmak ve SSK’lı ya da Bağkur’lu olmak gerekiyor. Aksi takdirde süt yardımı parası sigortalı olan eşe veriliyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol